Wczytuję dane...
Model: INC FR1K
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 14.99 PLN

image
Charakterystyka

Florovit do róż jest to nawóz o wysokiej zawartości  składników mineralnych w formach dostosowanych do wymagań róż. Stosowanie Florovitu sprzyja intensywnemu wzrostowi krzewów, pobudza wybijanie pędów bocznych, zapewnia intensywne wybarwienie liści i kwiatów.


Zakres stosowania

  • gwarantuje prawidłowy wzrost i obfite kwitnienie,- zapewnia intensywne wybarwienie liści i kwiatów,
  • zwiększa odporność na choroby i wymarzanie,
  • zastosowanie do róż, krzewów kwitnących, bylin oraz roślin wieloletnich, rośliny rabatowe uprawione w gruncie.


Dawkowanie i sposób nawożenia

Róże: stosować od wiosny do połowy sierpnia w odstępach 3-4 tygodniowych w dawkach wg tabeli. W miarę możliwości nawóz należy zmieszać z wierzchnią warstwą gleby - tak, aby nie uszkodzić korzeni.- regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia. Kilogramowe opakowanie Florovitu jest przewidziane średnio na 36 róż.

Nawóz doskonale nadaje się do zasilania innych roślin kwiatowych: dalii, peonii, mieczyków, ostróżek, lilii, tulipanów, narcyzów, aksamitek, szałwi itp.

Stosowanie nawozu zapewnia prawidłowy wzrost roślin oraz ich obfite kwitnienie.
 inne rośliny kwitnące: jeśli rośliny te są uprawiane pojedynczo, to wokół  korony, gdy rusza wegetacja, rozsiewa się jednorazowo 10-20 g nawozu. - jeśli są w uprawie zwartej, to w przeliczeniu na 1m2 powierzchni rozsiewa się jednorazowo 25-50 g nawozu. W miarę możliwości nawóz należy zmieszać z glebą i obficie podlać rośliny. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 15 g nawozu.

Polecamy