Wczytuję dane...
Model: AGRECOL-OGRODU 1-2
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 14.99 PLN

image

Nawóz do kwiatów ogrodowych 1,2 kg Agrecol

  • Do nawożenia wszelkich roślin kwitnących: jednorocznych, dwuletnich, a także bylin i roślin cebulowych.
  • Polecany także w uprawie powojników.
  • Wysoka zawartość fosforu i potasu korzystnie wpływa na kwitnienie.
  • Wydajność: 1,2 kg / 50 m2.

Skład nawozu do kwiatów ogrodowych

Nawóz WE

  • azot (N) - 13%
  • fosfor (P2O5) - 13%
  • potas (K2O) - 21%

Mikroskładniki pokarmowe

bor (B) 0,04%, miedź (Cu) 0,1%, żelazo (Fe) 0,2%, mangan (Mn) 0,17%, molibden (Mo) 0,01%, cynk (Zn) 0,035%

Nawóz do kwiatów ogrodowych i powojników to granulowany nawóz mineralny. Przeznaczony do odżywiania wszystkich gatunków roślin kwitnących w ogrodzie: bylin, roślin jednorocznych i dwuletnich, cebulowych i kłączowych, a także powojników (clematisów). Właściwie dobrane proporcje składników odpowiadają potrzebom pokarmowym tych roślin, powodując ich prawidłowy wzrost, obfite kwitnienie oraz intensywne wybarwienie kwiatów. Nawóz ten wzmacnia kondycję roślin, dzięki czemu rosną bujnie, utrzymując przy tym wysoki poziom zdrowotności.

image

Do jakich roślin mogę wykorzystać nawóz do kwiatów ogrodowych?

Nawóz do kwiatów ogrodowych doskonale sprawdza się w nawożeniu, m.in.: piwonii, liliowców, irysów, szałwii, lawend, jeżówek, rudbekii, liatr, dalii, tawułek, kocimiętek, goździków, łubinów i wielu innych roślin. Również kwitnące rośliny jednoroczne mogą być nawożone nawozem do kwiatów ogrodowych, takie jak: niezapominajki, lwie paszcze, kosmosy, aksamitki, bratki, gazanie, begonie królewskie, cynie. Dzięki nawozowi do kwiatów ogrodowych rośliny uzyskują energię potrzebną do intensywnego kwitnienia. Dlatego nawóz do kwiatów ogrodowych może być wykorzystywany również w uprawie kwitnących pnączy - powojników (Clematis).

Dlaczego tak ważne jest nawożenie roślin kwitnących?

Rośliny kwitnące zużywają dużo energii, którą pozyskują z dostarczonych składników pokarmowych. Aby rośliny kwitły długo i obficie potrzebują przede wszystkim znacznych ilości potasu. W nawozie do kwiatów ogrodowych znajdziemy bardzo dużą ilość potasu (21%) w stosunku do pozostałych składników. Niewłaściwie odżywione rośliny słabiej kwitną, a także cierpią na niedobory składników pokarmowych. Należy pamiętać, że podłoże intensywnie użytkowane po pewnym czasie się wyjaławia. Na grządkach gdzie uprawiane są rośliny ozdobne, regularnie odchwaszczane są przestrzenie pomiędzy roślinami. Martwe nadziemne części roślin zamierające na zimę są wycinane. Te zabiegi pielęgnacyjne sprawiają, że obieg materii organicznej w przyrodzie zostaje zaburzony. W naturalnych warunkach bez ingerencji człowieka wszelkie martwe części roślin są rozkładane przez mikroorganizmy, a dzięki temu do gleby z powrotem trafiają składniki pokarmowe w formach przyswajalnych dla roślin. Dlatego w ogrodzie, gdzie wszystko podporządkowane jest człowiekowi, który dba o jego porządek, należy regularnie stosować nawóz do kwiatów ogrodowych.

W nawozie do kwiatów ogrodowych znajdziemy również szereg innych składników pokarmowych potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Samo kwitnienie to nie wszystko. Roślina musi jeszcze wyglądać zdrowo, być jędrna i intensywnie zielona, aby dumnie prezentowały się na niej kwiaty. Zawarty w nawozie do kwiatów ogrodowych azot zapewni roślinom intensywny wzrost. Fosfor dodatkowo wspomoże prawidłowe kwitnienie, ale także wspomoże odporność roślin na choroby. Dzięki zawartości w nawozie do kwiatów wielu mikroskładników nawożenie jest kompleksowe i w pełni spełnia zapotrzebowanie roślin. Rośliny, potrzebują również żelaza, aby mieć pięknie zielone wybarwienie liści. Składnik ten znajdziemy w nawozie do roślin kwitnących. Do pozostałych mikroskładników w nawozie możemy zaliczyć: bor, miedź, mangan, molibden oraz cynk.

Sposób stosowania nawozu do kwiatów ogrodowych

Stosować od marca do sierpnia, co 60 dni. Od września należy zastosować nawóz jesienny.

1. Odmierz odpowiednią ilość nawozu, uzależnioną od wielkości i fazy rozwojowej rośliny:

  • rośliny niekwitnące oraz młode - stosować 30 g nawozu na każdy 1 m2
  • rośliny kwitnące oraz starsze - stosować 40-60 g nawozu na każdy 1 m2

2. Rozsyp nawóz równomiernie wokół rośliny i w miarę możliwości wymieszaj z wierzchnią warstwą gleby.

3. Po zastosowaniu nawozu roślinę obficie podlej wodą.

1 garść to około 30 - 40 g nawozu.

VIDEO prezentacja nawozu do kwiatów ogrodowych

 

 

image

Seria nawozów Agrecol posypowe

Są to nawozy w formie granulowanej o przedłużonym działaniu (od 4 do 6 tygodni). W odróżnieniu od nawozów płynnych nawozy posypowe działają dłużej, ponieważ składniki znajdujące się w granulach wiążą się z kompleksem sorpcyjnym podłoża i nie są zbyt szybko wymywane w głąb gruntu. Nawozy posypowe odpowiadają specyficznym potrzebom roślin rosnących w ogrodach przydomowych i działkowych (rośliny ozdobne, warzywa i owoce). Idealne do stosowania przez cały sezon ogrodniczy - od wiosny do jesieni.

Opakowania nawozów posypowych

Na odwrocie opakowań nawozów posypowych można znaleźć przydatne informacje, takie jak działanie nawozu, kalendarz stosowania i sposób użycia.

image

Polecamy