Wczytuję dane...
Model: TS_65412
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 14.99 PLN

Burak ćwikłowy D`Egypte 15g

Jest to wczesna odmiana buraka ćwikłowego, wyselekcjonowana w Polsce. Ta odmiana jest łatwa w uprawie, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród producentów nowalijek i pęczków warzyw. Burak Egipski jest dość duży, ma dobrze wybarwiony miąższ i ciemnoczerwoną skórkę. W przekroju można dostrzec wyraźnie zaznaczone pierścienie.

Właściwości buraka

Burak jest bardzo smaczny i soczysty, dlatego jest często wykorzystywany do różnych potraw jako dodatek w kuchni polskiej. Dużym plusem jest to, że można je przechowywać przez dłuższy czas, a także robić z niego przetwory, które mają duże powodzenie. Korzeń buraka ćwikłowego zawiera sole potasu, wapnia i magnezu. Działa na organizm odkwaszająco, a ponadto dostarcza zdrowych cukrów, białka, błonnika i witaminy C.

image

Uprawa

Od siewu nasion do zbiorów mija około 3 miesiące. Nie jest odporny na przymrozki. Uprawa buraków wymaga nasłonecznionego stanowiska i stosunkowo wilgotnej gleby. Podłoże nie może być też zbyt kwaśne - optymalny odczyn powinien mieścić się między 6,5 a 7 pH.

Na opakowaniu zamieszczono porady dotyczące prawidłowej uprawy roślin oraz informacje na temat terminu przydatności ich nasion do siewu. Dostępne w naszym sklepie nasiona buraka ćwikłowego Egipskiego są zapakowane w torebkach o gramaturze 10 gram.

Polecamy