Wczytuję dane...
Model: ZD NCU500
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 14.99 PLN

image

Nawóz uniwersalny dla roślin domowych na bazie melasy zawierający mineralne składniki odżywiające roślinę oraz zestaw pożytecznych mikroorganizmów (grzyby rodzaju Trichoderma viride i asperellum). Zawartość melasy daje duże stężenie cukrów, dzięki czemu zarodniki mikroorganizmów dobrze się przechowują. 

 Grzyby rodzaju Trichoderma posiadają właściwości ochronne i wpływają korzystnie na wzrost roślin. Przede wszystkim odznaczają się intensywną kolonizacją korzeni. Grzybnia kiełkująca z zarodników tego grzyba wnika do korzenia i osiedla się na nim, dzięki czemu:

 

  •  Pobudzane są mechanizmy odpornościowe w roślinach a przez to wspomagana jest walka z chorobami i ograniczenie ich rozwoju,
  •  Wydzielane są substancje o charakterze antybiotycznym w stosunku do organizmów patogennych dla roślin.
  •  Następuje intensywna kolonizacja korzeń co stwarza niedogodne warunki dla rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych oraz powoduje, że organizmy patogenne nie mają dostępu do korzeni.
  •  Rośliny mają lepiej rozwinięty system korzeniowy, efektywniej przyswajają składniki pokarmowe, co korzystnie wpływa na ich rozwój i tempo wzrostu.

 

Stosowanie: Rozpuścić 5 dawek odżywki w 1 litrze wody i podlewać tym roztworem dwa razy na miesiąc. Jedna dawka to jedno naciśnięcie pompki.

Skład: azot (N) 4%- amidowy 3%, amonowy 1%; pięciotlenek fosforu (P2O5) 1%, tlenek potasu (K2O) 5%, żelazo (Fe) 0,2%.


Wydajność: 67 litrów roztworu do podlewania.

Polecamy